blog

Teknoloji Eldiven

Firmanızın üretim alanındaki tüm riskleri analiz edip size en uygun ürünü fabrikamızda tasarlayıp sizin için üretiyoruz. Uzun kullanım süresi, üretim alanınıza uygun yüksek koruma gücü, size özel üretim yapıyoruz.Ürün Kalite Sertifikalarımız Dünyada kabul görmüş standartlarda üretim yapmaktayız. Tüm Kaynak Koruma ürünlerimizde, Kaynak Eldiveni ve Kaynak Elbiselerinde...

Firmanızın üretim alanındaki tüm riskleri analiz edip size en uygun ürünü fabrikamızda tasarlayıp sizin için üretiyoruz. Uzun kullanım süresi, üretim alanınıza uygun yüksek koruma gücü, size özel üretim.

Ürün Kalite Sertifikalarımız

Dünyada kabul görmüş standartlarda üretim yapmaktayız. Tüm Kaynak Koruma ürünlerimizde, Kaynak Eldiveni ve Kaynak Elbiselerinde EN 388 ,EN 407, EN 12477, EN 420, EN 11611 ve CE Belgeleri vardır.

 

Kaynak eldiveni nedir, kaynakçı işçilerin el ve kollarını kaynak tehlikelerinden koruyan kişisel koruyucu ekipmanlardır. Kaynak eldivenleri, kaynakçıyı elektrik çarpması, yüksek ısı ve zararlı uv ışınları ile kızıl ötesi radyasyondan korurken, aynı zamanda aşınma ve delinmeye karşı dayanıklıdırlar ve gelişmiş kavrama imkanı sağlarlar.

 

Kaynak eldivenleri normal olarak bir kaynak grubunun (elbise, maske, tulumlar, vs.) parçasıdır. Fakat eldivenlerin kaynak işlerine yakın olması nedeniyle özel bir tasarım gerekmektedir. Eldivenler, her parmak için tek tek ayrı kılıflarla elin üzerine giyilir. Kaynak eldivenleri delinmeye, kesilmeye dayanıklı, elektriksel olarak iletken olmayan ve ısıyı iyi dağıtan malzemelerden oluşur. Eldivenin korumasını arttırmak için ek malzemeler dahil edilmektedir. Kaynak eldivenlerinin çoğu metal çapakların veya korların sıçramasına karşın uzun konçlara sahiptir.

 

Türleri

Kaynak eldivenlerinin önde gelen malzemesi, çeşitli hayvanların derisinden elde edilen deri veya üst deridir. İnek, geyik, elk, keçi ve domuz derileri, genellikle eldivenin dayanıklılığı ile farklı kontrastlar sağlar. Uygulama tercih edilen malzemeyi büyük ölçüde belirler ve kaynak eldivenleri genel olarak üç konfor / dayanıklılık seviyesine ayrılır. Tek tek kaynak stilleri ile etiketlenirken, bu eldivenler çok çeşitli kaynak işlemlerine uygulanabilir.

 

TIG kaynak eldivenleri tipik olarak keçi veya inek derisinden yapılır. Yeterli koruma ile parmak hassasiyetini sağlamak için tasarlanmıştır.

MIG kaynak eldivenlerinin bir el becerisi ile maksimum koruma sağlaması amaçlanmıştır. Malzemeler genellikle inek veya geyik derisindendir.

Çubuk kaynak eldivenleri tipik olarak en dayanıklı kaynak eldivenidir ve bu nedenle inek veya geyik derisinden oluşur.